جهت ارایه مشاوره رایگان تماس بگیرید :

چهارشنبه, 23 مهر,1399

آلاچیق چوبی

از گذشته تا به امروز آلاچیق چوبی، به عنوان شناخته شده ترین سازه های چوبی، دنیا به شمار می رود. چوب مورد استفاده در این نوع سازه های چوبی، باید در برابر رطوبت، آب و سایر عوامل محیطی مقاوم باشد، تا در صورت برخورد با هرکدام از این عوامل دچار خوردگی، پوسیدگی و تخریب نشود.
ترموود، از جمله چوب هایی به شمار می رود، که به دلیل فرآوری خاصی که در مکانیزیم گرمایی آن صورت گرفته، در مقایسه با سایر چوب ها از استحکام بالایی برخورددار است، و می تواند این اطمینان را به خریدار بدهد که، آلاچیق ساخته شده توسط ترموود تا مدت ها، می تواند بدون هیچ گونه مشکلی، سالم باقی بماند.
این سازه های چوبی می توانند، به علت ترکیب بندی دل انگیزی که با فضای سبز و از همه مهمتر با درختان، ایجاد می کنند، محیطی زیبا، را برای افرادی که در آن جا هستند، به ارمغان بیاورند. که همین زیبایی محسور کننده، باعث شده تا افراد زیادی برای خرید این سازه ها، همواره مشتاق و پیش قدم باشند.

 

آلاچیق چوبی

 

چگونه یک آلاچیق چوبی بسازیم؟


قبل از ساخت یک آلاچیق چوبی باید برخی فاکتورها را در نظر گرفت. محل استقرار سازه چوبی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، زیرا این محل نباید در معرض عوامل محیطی قرار بگیرد. متراژ زمین از دیگر عوامل مهم در ساخت یک آلاچیق چوبی به شمار می رود. سازه های چوبی باید دارای ارتفاع مناسبی برای کاربران خود باشند. از دیگر نکاتی که باید قبل ساخت این سازه چوبی به آن توجه کرد، وجود پایه های مستحکم بر روی زمین است.
ابتدا با یک تحلیل درست، می توانیم به این موضوع پی ببریم، که در فرایند ساخت یک آلاچیق به چه اجزایی نیاز داریم، سپس با آماده کردن آن وسایل، شروع به ساخت سازه چوبی خود می کنیم. با توجه به متراژ اصلی آلاچیق به تعدادی ستون، تیرهای اصلی، نرده، خرپا و زیر ساز سقف نیاز داریم.

 

طریقه ساخت آلاچیق چوبی

 

در گام اول با در دست داشتن محاسبات دقیق، باید چوب ها را برش بزیم و در جای تعیین شده قرار دهیم، سپس تمامی ستون ها را روی صفحه روی زمین نصب کنیم، در گام بعدی بهتر است که دیوارهای اصلی را به ستون ها متصل کنیم، و در نهایت با چسباندن ضربدری چوب ها به هم، قطعاتی را تولید می کنیم، که به آن ها خرپا می گویند، که سبب گستردگی سقف آن می شود.
در این میان اگر، ظاهری مدرن و زیبا را برای آلاچیق خود متصور هستید بهتر است، با ایجاد برش هایی روی قطعات چوبی برای آن ها طرح های زیبا خلق کنید.


کلبه چوبی چیست؟


کلبه چوبی در واقع کلبه های پیش ساخته ای است، که تمامی اجزای به کار رفته در آن، از چوب با کیفیت و مرغوب است. یکی از دلایل محبوب بودن این گونه کلبه ها این است، که به دلیل پیش ساخته بودن، می توان از آن ها در باغ ها و ویلا ها استفاده کرد. کلبه های چوبی پیش ساخته در تمامی شهرهای ایران قابل استفاده است، و شرایط اقلیمی نمی تواند بر روی کیفیت، کلبه های چوبی تاثیر گذار باشد.

 

کلبه چوبی 

 

بودجه در انتخاب نوع کلبه چوبی بسیار حائز اهمیت است ، زیرا با توجه به نوع چوب انتخاب شده نوع کلبه چوبی قابل تغییر است. متراژ کلبه، مقادیر چوب استفاده شده، چند طبقه بودن، نوع سقف، ارتفاع طبقات، نوع در  و پنجره استفاده شده و رنگ از جمله موارد تاثیر گذار بر روی قیمت کلبه چوبی است، که در قدم اول باید این  موارد را به درستی تحلیل کرد تا از هزینه های اضافی جلوگیری کنیم.

تفاوت کلبه چوبی با آلاچیق چوبی 


کلبه چوبی به سازه ای گفته می شود، که یک مکعب بسته به همراه تعدادی در و پنجره است. بنابراین در بسیاری از موارد امکان ادغام، اسکلت سازه با دیگر مصالح موجود درسازه وجود دارد. کلبه چوبی معمولا به سازه گفته می شود که متراژ آن ۶۰ یا ۸۰ متر مربع است، که توانایی این را دارد تا فضایی دنج و راحت را برای شما به ارمغان بیاورد. 

 

آلاچیق چوبی 

 

تفاوت اساسی کلبه چوبی با آلاچیق چوبی در دیواره آن ها است. آلاچیق چوبی، فلزی و مدرن مسقف بوده و دارای دیواره های باز است، که در فصول گرما می تواند سبب تبادل باد خنک به داخل آلاچیق شود، و در فصول زمستان نیز با قراردادن پوشش های موقتی می توان از ورود هوای سرد به داخل آلاچیق جلوگیری کرد. ولی کلبه چوبی به دلیل داشتن دیوار های دائمی در مقابل سرما و گرما فضای امنی را برای کاربر خود ایجاد می کند.

 

 

آلاچیق ارزان


در خانواده گسترده آلاچیق ها، می توان به انواع ارزان قیمت، آن نیز اشاره کرد، که همواره تحت هر شرایطی مشتریان منحصر به فرد خود را دارد. ما قصد داریم تا شما را با انواع مختلف آلاچیق های ارزان قیمت آشنا کنیم.
آلاچیق چوبی بدون نرده
در این نوع آلاچیق ها مرزی برای اطراف دیواره ها تعریف نشده است، و برای ایستایی آن تنها به پایه ها نیاز می باشد. به این نوع محصول، آلاچیق کنار استخر، ارزان قیمت می گویند. تنها مزیت بزرگ این نوع محصول، داشتن سقف است که مانعی خوبی برای تابش نور خورشید است.

 

آلاچیق چوبی بدون نرده

 

آلاچیق های بدون سقف


اگر اقلیم شهر شما، گرم و خشک است، استفاده از آلاچیق های بدون سقف گزینه ی مناسبی برای شما می باشد. استفاده از پوشش های برزنتی متحرک، می تواند سبب شود که نور خورشید مستقیما به شما نتابد.

 

آلاچیق بدون سقف

 

ساخت آلاچیق با چوب بامبو


اگر حصیر در اطراف شما به وفور یافت می شود، پس وقت را هدر ندهید و هر چه سریع تر دست بکار شوید. جهت ساخت پایه ها و بدنه می توانید از تنه درخت بامبو استفاده کنید، و برای پوشش دهی سقف آلاچیق از حصیر و پوشال های چوبی استفاده کنید.
 طراحی آلاچیق چوبی با استفاده از عناصر ساده
اگر تصمیم به خرید آلاچیق ارزان قیمت را دارید، نگران ساده بودن آن نباشید. آن ها مثل هر فضای دیگری می توانند تزیین و طراحی شوند، تا بتوانند برای بینندگان خود جذاب به نظر آیند. این تزیینات می تواند مناسبتی باشد. طراحی های مخصوص کریسمس یا عید نوروز و چهارشنبه سوری از جمله تزییناتی به شمار می رود، که می تواند به آلاچیق ساده شما رنگ و بوی تازه ای ببخشد. 
 

تزیین آلاچیق

 

انواع سقف آلاچیق چوبی ارزان قیمت


یکی از مهمترین اجزای هر آلاچیق سقف آن محسوب می شود. سقف چوبی آن، می تواند بر روی طرح و ظاهر اصلی آن تاثیر گذار باشد. از این رو، سقف می تواند در قیمت تمام شده ساخت آلاچیق چوبی تاثیر بسزایی بگذارد. شرکت های مختلف تولید آلاچیق چوبی ایده ها و پیشنهادهای مختلفی از سقف چوبی را نسبت به خواسته مشتریان ارائه می کنند، که میتواند بر روی هزینه آن تاثیر بگذارد. پلاستیک های مقاوم می توانند به عنوان ارزان ترین سقف ها، بر روی قیمت آن ها تاثیر مثبتی بگذارد.
 

Print
نویسنده: SuperUser Account
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

دسته ها: landingتعداد نمایش ها: 2442

کلمات کلیدی:

نوشتن یک نظر

اين فرم نام، ايميل، آدرس IP و نظرات شما را جمع مي کند تا بتوانيم نظرات شما را در وب سايت پيگيري کنيم. براي اطلاعات بيشتر، قوانين و مقررات و سوالات متداول ما را بررسي کنيد، در آنجا اطلاعات بيشتري در مورد نحوه و چگونگي ذخيره اطلاعات شما در اختيار شما قرار مي دهيم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته