جهت ارایه مشاوره رایگان تماس بگیرید :

دوشنبه, 19 آبان,1399

تراس گاردن

این روزها به دلیل ساکن شدن افراد در آپارتمان ها، استفاده از فضای سبز در نقاط مختلف آپارتمان ها بیشتر از همیشه به چشم می خورد. استفاده از فضای سبز در تراس، پشت بام و حیاط ها بهترین نوع انتخاب، برای بهره گیری از این فضا برای بهبود حال روحی و روانی افراد ساکن در ساختمان است. در خانه هایی که به علت متراژ کم، وجود فضای سبز در حیاط ساختمان غیر ممکن است، بهتر از فضای سبز در بالکن و تراس خود بهره بگیرید. طراحی فضای سبز در بالکن می تواند در افزایش میزان اکسیژن محیط و تصفیه آلودگی هوا تاثیر گذار باشد. از این رو اگر در فضای ساختمان خود با کمبود فضای سبز مواجه هستید، به شما پیشنهاد می کنیم، که با طراحی و اجرا فضای سبز در تراس، از مزایای بسیار زیاد این فضا در محیط داخلی خانه خود استفاده کنید. این روزها معماران منظر، با طراحی و اجرا تراس گاردن ها سعی دارند، تا در کیفیت زندگی های یکنواخت افراد تنوع ایجاد کنند. چراکه اکثر افراد به دلیل کار کردن در فضای بیرون، و سپری کردن بیشتر زمان خود را در فضای کار، بیشتر از هرچیز به رسیدگی و نگهداری از گل ها و گیاهان نیاز دارند، تا خود را از یکنواختی روزهایی که در حال کارکردن در فضای کار هستند، نجات دهند.

 

تراس گاردن

 

تراس سبز یا تراس گاردن چیست؟


این روزها وجود تراس یا یک بالکن کوچک در هر خانه آپارتمانی، جزو یک مزیت بزرگ محسوب می شود. چراکه با داشتن ذره ای خلاقیت، می توانید فضای بالکن خود را به زیباترین فضای داخل خانه خود تبدیل کنید. شما با چینش گلدان های چوبی، پلاستیکی و فلاورباکس ها، می توانید تراس گاردن یا تراس سبز برای خانه خود ایجاد کنید. طراحی این نوع تراس گاردن ها می تواند از نمای بیرونی، باعث جذب افرادی که به نمای ساختمان شما خیره می شوند، نیز بشود. از این رو بهتر است برای استراحت خود و سایر اعضای خانواده، با طراحی و ایجاد تراس سبز، در خانه خود فضایی برای استراحت و هواخوری اعضای خانواده خود ایجاد کنید.

 

در طراحی تراس گاردن باید چه اصولی را مد نظر قرار داد؟


در طراحی فضای سبز تراس کوچک همواره باید از عناصر کوچک و زیبایی برای سرسبز کردن فضای تراس خود استفاده کنیم. از این رو اگر فضای تراس شما کوچک است، بهتر است که حتما برای طراحی تراس سبز خود، از گلدان های کوچک و رنگارنگ برای ایجاد این تراس های سبز استفاده کنید. اما اگر فضای تراس شما بزرگتر است، بهتر برای طراحی فضای آن از گروه حرفه ای معماران منظر استفاده کنید. چراکه آن ها با استفاده از عناصری چون نقشه های معماری و محوطه سازی، فضای ساده و یکنواخت تراس شما را، به بهترین و مجلل ترین تراس گاردن داخل آپارتمان تبدیل می کنند.


معماران منظر با استفاده از چه عناصری، فضای تراس شما را به بهترین تراس سبز منطقه تبدیل می کنند؟


معماران منظر در گام اول، با اندازه  گیری دقیق فضا، و آنالیز دقیق فرصت های موجود در تراس، برای آن طرح هایی را به عنوان اتود (نمونه) طراحی می کنند. و در گام بعدی با مدلسازی طرح دوبعدی خود، به یک حجم واحد و منسجم از تراس شما می رسند. و در نهایت پس از بررسی مدل ایجاد شده و برطرف کردن خطاهای موجود در کار، نمونه خود را به دست تیم اجرا می دهند، تا آن ها تراس سبز شما را ایجاد کنند. معماران با بررسی، مقدار فضای موجود در تراس شما، از مبلمان، فلاورباکس ها و دیوارهای سبزساده و پیش ساخته برای طراحی و زیباتر کردن فضای تراس شما استفاده می کنند. چیدمان تک تک این عناصر کنار هم، فضای تراس شما را به زیباترین و دوستانه ترین فضای داخل خانه تبدیل می کند.

 

استفاده از سایر عناصر در تراس گاردن

چگونه با کمترین هزینه، زیباترین تراس گاردن ها را برای خانه خود طراحی کنیم؟


شما می توانید با  خرید تعدادی گلدان های پلاستیکی ارزان قیمت، و کاشت گیاهان مورد نظر خود در آن ها تراس گاردن زیبای خود را طراحی واجرا کنید. برخی از افراد به غلط فکر می کنند، که با خرید گلدان های گران قیمت و با کیفیت می توانند تراس سبز، زیبایی ایجاد کنند، در حالی که با خرید چند گلدان ساده و کوچک و ارزان قیمت نیز می توان این کار را انجام داد. شما با کاشت بذرهای سبزیجات نیز، درون این گلدان ها می توانید در روزهایی که در خانه هستید، از وجود تراس سبز و سبزی کاری لذت ببرید. برخی از سبزیجاتی چون ریحان، نعناع، تره، جعفری و شاهی جزو سبزیجاتی هستند، که می توان در فضای بالکن و تراس خود، از کاشت آن ها لذت ببرید. اگر فضای تراس شما طوری است که می توان داخل آن صندلی برای نشستن قرار داد، با قرار دادن صندلی های کوچک در تراس، فضایی برای نشستن خود و اعضای خانواده ایجاد کنید.

 

طراحی تراس گاردن ارزان قیمت

 

جمع بندی
همانطور که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم، وجود این نوع تراس گاردن ها در فضای خانه شما، سبب می شود، که فضای خانه شما گرم و صمیمی شود. و همچنین نمای بیرونی تراس سبز شما، از بیرون ساختمان زیباتر و گرم تر شود. از این رو ما در انتهای این مقاله سعی داریم، که به تاثیرات مثبتی که این نوع تراس ها، در روحیه و روان افراد ساکن در ساختمان می گذارد اشاره کنیم. از تاثیرات مثبت وجود تراس گاردن ها، در خانه ها، حضور فضایی برای استراحت و تنفس اعضای خانواده است، از این رو اگر  به دنبال فضایی برای برطرف کردن خستگی های طول روز خود هستید، با ایجاد این نوع تراس ها می توانید خود و اعضای خانواده را به محیطی مملو از آرامش دعوت کنید.

 

 

Print
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
5.0

دسته ها: landingتعداد نمایش ها: 2283

کلمات کلیدی:

نوشتن یک نظر

اين فرم نام، ايميل، آدرس IP و نظرات شما را جمع مي کند تا بتوانيم نظرات شما را در وب سايت پيگيري کنيم. براي اطلاعات بيشتر، قوانين و مقررات و سوالات متداول ما را بررسي کنيد، در آنجا اطلاعات بيشتري در مورد نحوه و چگونگي ذخيره اطلاعات شما در اختيار شما قرار مي دهيم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته