جهت ارایه مشاوره رایگان تماس بگیرید :

دوشنبه, 19 آبان,1399

نمای چوبی ویلا

نمای چوبی ویلا یکی از بهترین و تاثیرگزارترین نماهایی است که امروزه برای طراحی و ساخت انواع ویلاهای زیبا و جذاب استفاده می شود. چوب های طبیعی همیشه حس خوب را به بیننده منتقل می کنند از این رو اکثر طراحان دکوراسیون داخلی و خارجی ویلا متناسب با سلیقه و نظر شخصی افراد، سبک طراحی ویلا از انواع چوب طبیعی در طراحی نمای بیرونی ساختمان یا ویلا استفاده می کنند. نمای چوبی ویلایی به دلیل زیبایی نظر اکثر بیننده ها را به خود جذب می کند و چنانچه هماهنگی میان نمای داخلی و خارجی ویلا و ساختمان برقرار شود جزو نکات مثبت زیبایی هر خانه یا ویلا به شمار می رود. در ادامه می خواهیم بیشتر در مورد نمای طرح چوب ویلا و ساختمان های مختلف، مزایای مهم و عوامل موثر بر تعیین قیمت آن ها بپردازیم با ما همراه باشید.
 

نمای طرح چوب ویلا

 

طراحی نمای ویلای چوبی


طراحی نمای ویلای چوبی یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین انواع طراحی های ساختمانی است که چند سالی است مورد استقبال و توجه افراد قرار گرفته است. نمای چوبی ویلایی یکی از مدرن ترین انواع نماها برای طراحی و ساخت نمای خارجی انواع ویلا و ساختمان است. در نمای چوبی ویلا از چوب طبیعی یا ترکیبی از چوب و سایر مصالح ساختمانی استفاده می شود، به طور مثال در طراحی نمای ویلای چوبی از ترکیب چوب و شیشه در کنار یکدیگر می توان استفاده کرد که در واقع با این روش می توان زیبایی ویلا را چند برابر کرد. زمانی که از چوب در طراحی نمای داخلی و بیرونی ویلا یا ساختمان استفاده می کنید فضای گرم و صمیمی را در محیط ایجاد خواهد کرد. در طراحی نمای داخلی چوبی ویلا حتما شرایط محیطی را در نظر بگیرید و با توجه به آن بهترین و باکیفیت ترین نوع مصالح را انتخاب و خریداری نمایید.
 

طراحی نمای ویلای چوبی

 
از نکات مثبت و مهم طراحی نمای ویلای چوبی می توان به طراحی آسان و راحت شاره کرد. در زمان بازسازی با طراحی نمای بیرونی ویلا یا ساختمان می توان از بهترین و باکیفیت ترین انواع چوب استفاده کرد که علاوه بر زیبایی و جذابیت بالا به راحتی و در مدت زمان مشخص در محل آن را زیر نظر متخصصان حرفه ای و باتجربه نصب و اجرا کرد. طراحی نمای چوبی ویلا  به دو صورت عمودی و افقی انجام می شود که هر یک از آن ها سبک طراحی و چیدمان مخصوص به خود را دارند. چوب هایی که در طراحی نمای ویلایی استفاده می شوند قابلیت رنگ پذیری و ترمیم را دارند. از این رو در برابر شرایط آب و هوایی منطقه مقاومت خوبی از خود نشان می دهند و به آسانی با گذشت زمان دچار پوسیدگی و شکستگی و آسیب جدی نمی شوند.     

اجرای نمای چوبی ساختمان ویلایی


اجرای نمای چوبی ساختمان ویلایی به دلیل مقاومت بالا در برابر رطوبت و آب، ظاهری مدرن و شیک، مقاومت و استقامت بالا، سبک بودن و عدم افزایش حجم زیاد به ساختمان ویلا به افرادی که قصد بازسازی یا تغییر در نمای ساختمان ویلایی خود را دارند توصیه می شود. از ویژگی های مهم نمای چوبی استاندارد ساختمان ویلایی می توان به خالص و طبیعی بودن، ثبات در ابعاد و اندازه، ثماندگاری بالا در انواع شرایط آب و هوایی مختلف اشاره کرد. با در نظر گرفتن این موارد نمای چوبی مطمئن و استاندارد را برای ساختمان ویلایی خود داشته باشید.
در زمان اجرای نمای چوبی ساختمان ویلایی رعایت نکات ایمنی و استانداردهای لازم در زمان اجرا بسیار اهمیت دارد از این رو بهتر است برای نصب و اجرای نمای چوبی ساختمان ویلایی از افراد حرفه ای و متخصص در این زمینه استفاده شود زیرا نصاب های حرفه ای تاثیر مستقیم بر روی ماندگاری بالای نمای چوبی ساختمان های ویلایی دارند. در اجرای نمای چوبی ویلا سطح زیر کار باید از هر جهت بررسی شود تا تعادل داشته باشد و از استحکام خوبی برخوردار باشد. افراد متخصص با بررسی شرایط محیطی و آب و هوایی منطقه اجرا و نصب نمای چوبی ساختمان ویلایی را با حساسیت بالا انجام می دهند.

قیمت نمای چوبی ویلا


قیمت نمای چوب براساس ضخامت و ابعاد چوب مصرفی و نوع چوب استفاده در طراحی و اجرای نمای ساختمان ویلایی بستگی دارد. هرچه میزان ضخامت و ابعاد چوب در نمای چوبی ویلا بیشتر شود به مراتب قیمت نمای ساختمان ویلایی بیشتر خواهد شد. در زمان انتخاب و خرید چوب نمای ساختمان به این نکته توجه داشته باشید که اگر چوب نازک باشد احتمال ترک خوردگی و شکستگی آن در زمان اجرای نمای چوبی ویلا بیشتر خواهد شد. پس لازم است تمام استانداردهای لازم در مورد انتخاب و خرید چوب نمای ساختمان ویلایی در نظر گرفته شود تا مشکلی در زمان اجرا و نصب نمای چوبی ایجاد نشود.
 

قیمت نمای چوبی ویلا

 

جمع بندی


امروزه به نمای ساختمان توجه بسیاری می شود و هر سال مصالح خاص و زیبایی برای پوشش این بخش از ساختمان ها استفاده می شود. چوب یکی از بهترین و باکیفیت ترین مواد برای پوشش نمای بیرونی ساختمان است که امروزه از آن به فراوانی مشاهده می شود. نمای چوبی ویلا یکی از رایج ترین و پرطرفدارترین انواع طراحی دکوراسیون نمای خارجی ساختمان است که به دلیل زیبایی، جذابیت، کیفیت، سبک بودن و ماندگاری بالای آن در مقایسه با سایر صالح مورد استقبال و توجه افراد قرار گرفته است. از مزایای مهم نمای چوبی می توان به سبکی و راحتی نصب و اجرا در محل، ماندگاری و مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی، عایق صدا و رطوبت و غیره را اشاره کرد. برای محاسبه قیمت طراحی و نمای چوبی ویلا عوامل مختلفی تاثیرگزار هستند که از مهمترین آن ها می توان به نوع چوب، ابعاد و اندازه ساختمان و چوب به کار رفته در طراحی نمای ساختمان ویلا، ضخامت و کیفیت چوب اشاره کرد. با توجه به این موارد می توان قیمت تقریبی اجرای نمای چوبی ویلا را محاسبه کرد. طراحی منحصر به فرد و جذاب ساختمان ویلایی خود را با نمای چوبی تجربه کنید. قبل از انتخاب و خرید هر نوع چوب برای نمای بیرونی ساختمان ویلایی بهتر است ابتدا با افراد حرفه ای و متخصص در این زمینه مشورت داشته باشید تا با راهنمایی و کمک آن ها بهترین انتخاب و خرید را داشته باشید.

 

Print
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

دسته ها: landingتعداد نمایش ها: 1895

کلمات کلیدی:

نوشتن یک نظر

اين فرم نام، ايميل، آدرس IP و نظرات شما را جمع مي کند تا بتوانيم نظرات شما را در وب سايت پيگيري کنيم. براي اطلاعات بيشتر، قوانين و مقررات و سوالات متداول ما را بررسي کنيد، در آنجا اطلاعات بيشتري در مورد نحوه و چگونگي ذخيره اطلاعات شما در اختيار شما قرار مي دهيم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته