پشت بام سبز و تاثیرات آن بر آلودگی هوای شهری

علی صفاری 0 254 رتبه مطلب: بدون رتبه

فضای آلوده شهرها باعث شده تا این روزها بیشتر از همیشه به دنبال راهی برای زیباتر و سالم تر کردن فضای اطراف خودمان باشیم. بهره مندی از دیوار سبز و پشت بام سبز از بهترین روش ها برای ایجاد محیطی سالم و به دور از آلودگی به شمار می آیند. روف گاردن ( Roof Garden ) به معنای بام سبز است و در واقع به خلق فضای سبز بر روی پشت بام اطلاق می گردد. در این روش بعد از اجرای ایزولاسیون، زیر سازی مناسب و تعبیه خروجی آب، سطح پشت بام جهت کاشت چمن آماده می شود. استفاده از پشت بام سبز و دیوار سبز باعث پاکسازی هوای محیط، کاهش آلاینده ها، کنترل دما و بهره برداری مناسب از آب باران خواهد شد. علاوه بر موارد ذکر شده روف گاردن ها، شرایط تفریحی و زینتی را نیز فراهم می آورند و حتی می توانند زیستگاه مناسبی برای حیوانات هم باشند.

مقاوم سازی سازه های چوبی در برابر رطوبت و عوامل محیطی

علی صفاری 0 195 رتبه مطلب: بدون رتبه

فلاور باکس و دیوار سبز یکی از سازه های چوبی هستند که در اکثر اوقات نیاز به مراقبت دارند. چوب ها به عنوان عناصر تعیین کننده در سازه های چوبی مثل آلاچیق، پرگولا چوبی، نیمکت چوبی و دیگر لوازم چوبی استفاده می گردند. سازه های چوبی مانند دیگر وسایل نیاز به نگهداری و مراقبت های لازم دارد. در این راه باید روش های گوناگون و متفاوتی را به صورت صحیح انجام داد، تا سازه های چوبی سالم بمانند. چوب ها در انواع مختلف تجاری، صنعتی و مسکونی استفاده می شوند. چوب ها مزایای مثبتی مثل عایق حرارتی، مقاومت مکانیکی بالا و رنگ پذیری را دارند. چوب ها دارای انواع مختلفی مثل راش، گردو، روسی و صنوبر هستند. در ادامه مقاله شما را با روش های محافظت از سازه های چوبی، نکات مهم نگهداری از سازه های چوبی و موارد مرتبط دیگر آشنا می کنیم.

مناسب ترین چوب برای ساخت سازه های چوبی را بشناسید

علی صفاری 0 167 رتبه مطلب: بدون رتبه

امروزه آلاچیق سازی و ساخت نیمکت چوبی، به عنوان یکی از لذتبخش ترین کارهای دنیا محسوب می شود. آلاچیق ها و نیمکت ها به صورت معمول از چوب ها ساخته می شوند. معمولا چوب هایی که در این سازه های چوبی استفاده می گردند، در برابر رطوبت ها به خصوص آب باران، مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. این نوع چوب ها علاوه بر آلاچیق ها در سازه های چوبی دیگر نیز کاربردها و مزیت های فراوانی دارند. انواع مختلف چوب ها برای ساخت آلاچیق و نیمکت چوبی کاربرد دارند. از انواع چوب هایی که مناسب ساخت آلاچیق و نیمکت چوبی هستند، می توان به چوب ترمو، چوب پلاستیک، چوب درخت اقاقیا، چوب درخت کاج و دیگر چوب ها اشاره کرد. در این مقاله شما را با مزیت های مثبت ساخت آلاچیق و نیمکت چوبی، خاصیت های مهم چوب ترمو، چوب های پلاستیک و موارد دیگر آشنا می کنیم.

قفسه های چوبی در ساختمان چه کاربردی دارد؟

علی صفاری 0 267 رتبه مطلب: بدون رتبه

امروزه در طراحی فضای داخلی و خارجی ساختمان ها چوب عنصری کلیدی به شمار می رود. طراحی دکوراسیون با کمک چوب و به کار گیری آن جلوه ای از طبیعت محسوب می شود. به ساختمان های اطراف خود نگاه کنید. فرقی نمی کند چه نوع ساختمانی باشد. کافه، رستوران، اماکن مسکونی یا اداری می توانند از قفسه چوبی برای طراحی فضا استفاده نمایند. یکی از نمونه های زیبا و خلاقانه قفسه های چوبی، شلف هایی است که در خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. این وسایل در استفاده بهینه از فضا بسیار کارآمد هستند. شکل های متنوع این وسایل می توانند محیط را به زیبایی هرچه تمام تر بیارایند. 

مراحل آماده سازی چوب برای ساخت وسایل چوبی

علی صفاری 0 775 رتبه مطلب: 3.8

چوب ماده ای است که در تمام مراحل تاریخ زندگی بشر، نقش مهمی را ایفا کرده است. از استفاده به عنوان هیزم گرفته تا تولید انواع وسایل چوبی در زندگی انسان همیشه وجود داشته و هرگز حذف نشده است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی از چوب برای راه چوبی و سقف کاذب چوبی نیز استفاده می شود که بیشتر جنبه تزیینی دارد. دوستداران محیط زیست بر این باورند که اگر به ازای هر درخت قدیمی که بریده می شود، درختی جدید کاشته شود، استفاده از چوب تا همیشه می تواند ادامه یابد. اگر برایتان سوال است که چوب درخت چگونه به وسایل چوبی تبدیل می شود، پیشنهاد می کنیم با ما در این متن همراه باشید تا به بررسی مراحل آماده سازی چوب بپردازیم.

123

انتخابگر پوسته